Güneş enerjisi paneli üretimi için yatırım ...
 
 

İzmir e 25 milyon euroluk 3 yatırım …

İZMİR Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir e yabancı yatırımcı kazandırmak için yaptığı çalışmalar sonucunda kente, kağıt, güneş enerji panelleri ve ileri teknoloji ürünleri üretecek ve toplamda 750 kişiye iş imkanı sağlayacak olan üç yatırımcı kazandırdı.

 

İZKA Genel Sekreteri Ergüder Can, kente yabancı yatırımcı getirmek için çalışmaları hızlandırdıklarını belirterek bu kapsamda Lüksemburglu, ABD-Fransız ortaklı ve Fransız olmak üzere üç ayrı şirketin İzmir de yatırım kararı aldığını söyledi. ABD li otomotiv yan sanayi firması Gates in ESBAŞ ta, bir Fransız ve Türk ortaklığı olan Data TSP nin ve Lüksemburglu bir firmanın da İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ne (İAOSB) yatırım yapacağını söyledi. Can, yatırım kararı alan firmaların da toplamda 750 kişilik istihdam yaratacağını ifade etti. Can, yatırımcıların ruhsat ve izin işlemlerini ücretsiz olarak kendilerinin yürüttüğünü söyledi.

 

Otomotiv yan sanayiinde dünyada adını duyuran ABD li Gates firmasının 8 milyon euroluk yatırımla ESBAŞ ta üretim yapacağını kaydeden Can, motor gömleği ve piston üretecek firma bünyesinde yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlanacağını dile getirdi. Firmanın 75 bin metrekare alana tesis kuracağını da açıklayan Can, yakın zamanda fabrika inşaatına başlayacağını ve 2010 da üretim planı yaptıklarını belirtti.

 

İAOSB YE CANSUYU

Can, diğer iki yatırım hakkında da şunları söyledi : “ Krizden kaynaklı birçok fabrikanın kepenk kapattığı İAOSB de Fransız ve Türk ortaklığında kurulacak olan Data TSP ise güneş enerjisi paneli üretimine başlayacak. Firma, 12 milyon euroluk yatırımla 150 kişiye de iş imkanı sunacak. Lüksemburg menşeli olan ve henüz adını açıklamak istemeyen firma da, yine imalat sektöründe 5 milyon euroluk yatırım ve 100 kişilik istihdamla bölgeye nefes aldıracak. ”

www.hurriyet.com.tr

DHA / 21.09.2009

-.-

İZKA Hakkında

Vizyon ve Misyon

Vizyon : Sürdürülebilir yerel kalkınmada öncü ve etkin, uluslararası tanınırlığa sahip bir Ajans olmak

Misyon : İzmir’in sürdürülebilir kalkınması için bütüncül bir yaklaşım ile yerel potansiyeli harekete geçirecek katılımcı araçlar geliştirmek ve uygulamak.

 

Temel Değerler

İzmir Kalkınma Ajansı tüm etkinliklerinde aşağıdaki temel değerleri ve çalışma ilkelerini benimsemektedir : Katılımcılık, Yenilikçilik, Tarafsızlık, Şeffaflık, Güvenilirlik, Çözüm Odaklılık.

 

Yönetim Kurulu

Ajansın karar organı olan Yönetim Kurulu 8 kişiden oluşur : İzmir Valisi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, İzmir İl Genel Meclisi Başkanı, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Kalkınma Kurulu tarafından özel kesim ve/veya sivil toplum kuruluşlarından seçilen 3 temsilci.

 

Kalkınma Kurulu

İzmir Kalkınma Ajansı’nın danışma organıdır. Bölgenin sorunlarını ve fırsatlarını değerlendirme konusunda tavsiye kararları verir. Kalkınma Kurulu kamu (valilikler, yerel yönetimler, üniversiteler, vb.), özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından (dernekler, vakıflar, odalar, vb.) seçilmiş toplam 100 kişiden oluşur.

 

Genel Sekreterlik

Genel Sekreterlik Ajansın icra organıdır. Genel Sekreterlik bünyesinde Yönetim Kurulu karşısında sorumlu olan Genel Sekreter, uzmanlar ve destek personeli barındırmaktadır.Genel Sekreterlik birimleri : Genel Sekreter; Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi; Program Yönetim Birimi; İzleme ve Değerlendirme Birimi; Yatırım Destek Ofisi; Destek Birimi.

www.izka.org.tr

 
 SON 15 HABER

SOLARTR 2016 SOLAR KONFERANS ve SERGİSİ 6-7-8 Aralık İstanbul ...

Siemens, İngiltere de rüzgar türbini pervanesi üretecek ...
Edirne ye 2,5 Milyar TL Sulama Yatırımı, Milli Ekonomiye Katkı ...
Hindistan güneşte 10 GW ı geçen ülkeler arasına girdi ...
Çin, rüzgar kapasitesini arttırıyor ...
Aksa Enerji den Mali ye Santral Yatırımı ...
Güneş Enerjisi Santrali ile Atık Su Arıtma Tesisimizin Enerji İhtiyacını Gideriyoruz ...

Teksan Jeneratör’ün Sunumu, UTES 2016’da En İyi Bildiriler Arasında Yer Aldı ...

Karadeniz Holding’in 4 yeni yüzer santrali yolda ...
Güneş tarlası, Gaziantepi aydınlatacak ...
Elektrikten kaynaklı su kesintisi yaşanmayacak ...
Su kuyularında güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren sistem ...
Şanlıurfa Yenilenebilir Enerji Üssü Olma Yolunda ...
Keşke rüzgar güneş yetse bize gerek kalmasa ...
Cibuti ye 11 milyon Euro baraj hibesi ...
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler & Hizmetler
Danışmanlık
Mühendislik
Proje Geliştirme
Uygulama
İşletme - Bakım
Genel Bilgiler
SSS / Sıkça Sorulan Sorular
Dosya / Makale / Sunum
PV Fabrikası Yatırım Danışmanlığı
Hangi Panel / Teknoloji Seçimi
Feed in Tariff / FIT nedir ?
Emisyon Ticareti - Karbon Borsası
1 MW altı Keşif ve Proje Geliştirme
Yasal Uyarı
Linkler
İletişim
 
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: