Gazze deki elektrik krizi buz fabrikalarını da vurdu ...
 
 

 

Gazze deki elektrik krizi buz fabrikalarını da vurdu

Buz fabrikası sahibi Bayyari, "Buz fabrikasındaki bazı makinelerin üretime başlamadan önce iki saat çalışması lazım. Elektrik elde etmek için jeneratörlere başvuruyoruz ancak bu durumda yakıt giderlerinden dolayı kar edemiyoruz." dedi.

 

Gazze de günlük 20 saate ulaşan elektrik kesintileri halkın sıkıntısını her geçen gün artırırken, bölgedeki sanayi tesislerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 

Elektrik kesintilerinden dolayı buzdolaplarının çalışmaması bölge halkını gıdalarını saklamak için buz kullanmaya sevk ediyor. Ancak, buz üreten fabrikaların da elektrik kesintilerinden etkilenmesi işleri daha da karmaşık bir hale getiriyor. Özellikle İsrail in Gazze nin kullandığı elektrik miktarını yüzde 45 oranında azaltmasından sonra Gazze Şeridi nde elektrik sıkıntısı had safhaya ulaştı.

 

Söz konusu krizden doğrudan etkilenen buz fabrikası sahibi Samara el-Bayyari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, krizin kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, günlük iki ya da dört saat gelen elektriğin fabrika için yeterli olmadığını dile getirdi.

 

Ürettikleri buzların halkın kullanımı, meyve ve balıkların soğutulması gibi alanlarda kullanıldığını hatırlatan Bayyari, "Buz fabrikasındaki bazı makinelerin üretime başlamadan önce iki saat çalışması lazım. Elektrik elde etmek için jeneratörlere başvuruyoruz ancak bu durumda yakıt giderlerinden dolayı kar edemiyoruz." dedi.

 

Önceden evlerindeki dolapta elde ettikleri buzla işlerini yürüttüğünü ifade eden Ebu Usame, "Kazandığımla ailemin ihtiyaçlarını güçlükle karşılıyorum. Buz satın almaya başladığımda gelirim daha da düştü." diye konuştu.

 

Tevfik Balıkçılar Derneği bünyesindeki buz fabrikası müdürü Ahmed el-Acle de Gazze Şeridi nde uzun süredir devam eden elektrik sıkıntısının büyük zararlara neden olduğunu aktardı. Acle, balıkları taze tutmak için fazla miktarda buza ihtiyaç duyduklarını ancak kriz sebebiyle bunu sağlayamadıklarını söyledi.

 

Gazze de bulunan Filistin Ekonomi Bakanlığındaki Fabrikalar Birimi Müdürü Abdunnasır Avvad da Gazze de 7 buz fabrikası olduğunu ve bunların üretim için sürekli elektriğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

 

İsrail, haziran ayı içinde Gazze Şeridi ne sağladığı elektrik arzını aşamalı olarak 32 megavat düşürmüş, İsrail ve Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin yönetiminin ambargosuna maruz kalan Gazze de elektrik krizi nedeniyle kente günde sadece 4 saat elektrik verilir hale gelinmişti. GAZZE (AA)

27.07.2017

 

 
 SON 15 HABER
Solarex İstanbul | Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 2018 ...
Türkiye’nin ilk yüzer güneş enerji santralı, Yüzen Enerji ...
Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımlarına Devam Ediyor ...
Güneş Enerjili Telefon Şarjı & Wi-Fi ...
Türk yatırımcılara çağrı, Türkiye gelsin burada bir şehir verelim hemen elektriğini üretmeye başlasın ...
Elektrik üretimi ekimde yüzde 7,4 arttı ...
BP güneş yatırımlarına Lightsource ile geri dönüyor ...
Güneş Enerjili Aşı / İlaç Dolabı ve Takibi ...
Türkiye nin GES gücü artıyor ...
En büyük çatı üstü ince film GES i Türkiye de ...
Rüzgar ve güneş enerjisinin bir arada kullanılacağı  hibrit enerji santrali için ...

Güneş enerjili akıllı pencereler enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayabilir ...

Fransa rüzgarda 12 GW ı, güneşte 7,5 GW ı aştı ...
OSB LERE GÜNEŞ DOĞDU ...
Elektrikli araç şarj istasyonu kurmak için lisans gerekmeyecek ...
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler & Hizmetler
Danışmanlık
Mühendislik
Proje Geliştirme
Uygulama
İşletme - Bakım
Genel Bilgiler
SSS / Sıkça Sorulan Sorular
Dosya / Makale / Sunum
PV Fabrikası Yatırım Danışmanlığı
Hangi Panel / Teknoloji Seçimi
Feed in Tariff / FIT nedir ?
Emisyon Ticareti - Karbon Borsası
1 MW altı Keşif ve Proje Geliştirme
Yasal Uyarı
Linkler
İletişim
 
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: