Gazze deki elektrik krizi buz fabrikalarını da vurdu ...
 
 

 

Gazze deki elektrik krizi buz fabrikalarını da vurdu

Buz fabrikası sahibi Bayyari, "Buz fabrikasındaki bazı makinelerin üretime başlamadan önce iki saat çalışması lazım. Elektrik elde etmek için jeneratörlere başvuruyoruz ancak bu durumda yakıt giderlerinden dolayı kar edemiyoruz." dedi.

 

Gazze de günlük 20 saate ulaşan elektrik kesintileri halkın sıkıntısını her geçen gün artırırken, bölgedeki sanayi tesislerini de olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 

Elektrik kesintilerinden dolayı buzdolaplarının çalışmaması bölge halkını gıdalarını saklamak için buz kullanmaya sevk ediyor. Ancak, buz üreten fabrikaların da elektrik kesintilerinden etkilenmesi işleri daha da karmaşık bir hale getiriyor. Özellikle İsrail in Gazze nin kullandığı elektrik miktarını yüzde 45 oranında azaltmasından sonra Gazze Şeridi nde elektrik sıkıntısı had safhaya ulaştı.

 

Söz konusu krizden doğrudan etkilenen buz fabrikası sahibi Samara el-Bayyari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, krizin kendilerini olumsuz etkilediğini belirterek, günlük iki ya da dört saat gelen elektriğin fabrika için yeterli olmadığını dile getirdi.

 

Ürettikleri buzların halkın kullanımı, meyve ve balıkların soğutulması gibi alanlarda kullanıldığını hatırlatan Bayyari, "Buz fabrikasındaki bazı makinelerin üretime başlamadan önce iki saat çalışması lazım. Elektrik elde etmek için jeneratörlere başvuruyoruz ancak bu durumda yakıt giderlerinden dolayı kar edemiyoruz." dedi.

 

Önceden evlerindeki dolapta elde ettikleri buzla işlerini yürüttüğünü ifade eden Ebu Usame, "Kazandığımla ailemin ihtiyaçlarını güçlükle karşılıyorum. Buz satın almaya başladığımda gelirim daha da düştü." diye konuştu.

 

Tevfik Balıkçılar Derneği bünyesindeki buz fabrikası müdürü Ahmed el-Acle de Gazze Şeridi nde uzun süredir devam eden elektrik sıkıntısının büyük zararlara neden olduğunu aktardı. Acle, balıkları taze tutmak için fazla miktarda buza ihtiyaç duyduklarını ancak kriz sebebiyle bunu sağlayamadıklarını söyledi.

 

Gazze de bulunan Filistin Ekonomi Bakanlığındaki Fabrikalar Birimi Müdürü Abdunnasır Avvad da Gazze de 7 buz fabrikası olduğunu ve bunların üretim için sürekli elektriğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.

 

İsrail, haziran ayı içinde Gazze Şeridi ne sağladığı elektrik arzını aşamalı olarak 32 megavat düşürmüş, İsrail ve Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin yönetiminin ambargosuna maruz kalan Gazze de elektrik krizi nedeniyle kente günde sadece 4 saat elektrik verilir hale gelinmişti. GAZZE (AA)

27.07.2017

 

 
 SON 15 HABER
Mültecilere özel, dünyanın en büyük güneş enerji santrali ...
Yabancı yatırımcılar rüzgar enerjisi teşviklerinden memnun ...
Ürdün sığınmacı kampında dünyanın en büyük güneş enerjisi parkı açıldı ...
Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF yarın Ankarada başlayacak
Öz Tüketim, Enerji Depolama, Çatı Pazarı, Victron Energy ...

Mutlu Akü Fransa da gelişmiş akülerini tanıttı ...

Güneş Enerjisinde Konya 4. Sırada ...
IEFFA: Güneşe ve rüzgara yatırım yapan kazanacak ...

Yenilenebilir enerji kapasitesi 2022 ye kadar yüzde 43 artacak ...

Niğde ye kurulacak GES güneş enerji santrali ...
Türkiye den ablukadaki Gazze ye dev enerji desteği ...
Rusya Fas ta enerji yatırımı yapmaya hazır ...
Güneş enerjisiyle çalışan sulama makineleri Şanlıurfada hayata geçiriliyor ...
Türkiye güneş enerjisinde Avrupa üçüncüsü oldu ...
Yerli Rüzgar Enerjisini Kanatlandıracak Belge Çıkıyor ...
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler & Hizmetler
Danışmanlık
Mühendislik
Proje Geliştirme
Uygulama
İşletme - Bakım
Genel Bilgiler
SSS / Sıkça Sorulan Sorular
Dosya / Makale / Sunum
PV Fabrikası Yatırım Danışmanlığı
Hangi Panel / Teknoloji Seçimi
Feed in Tariff / FIT nedir ?
Emisyon Ticareti - Karbon Borsası
1 MW altı Keşif ve Proje Geliştirme
Yasal Uyarı
Linkler
İletişim
 
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: