Indiana Hükümeti, Güneş Enerjisine Teşvik Veriyor ...
 
güneş enerjisi / solar energy
 

 

Indiana Hükümeti, Güneş Enerjisine Teşvik Veriyor

Indiana, güneş enerjisinde lider değil, ancak devlet son yıllarda enerji bağımsızlığına yönelik önemli adımlar atıyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Senato Bill 309 geçişi konut güneş sektöründe gerçekleşen gerçek ilerlemeyi durdurabilir. Tanınmayan kullanıcılar için SB 309, devlet güneşi teşviklerini önemli ölçüde azaltır ve güneş kullanıcıları için özel bir oran camı oluşturur. Tasarı, yasanın haksız şekilde temsil edildiğini ve komitenin oylarını etkilediğini iddia eden Indiana Dağıtık Enerji İttifakının muhalefetini aldı.

 

Tasarı, güneş enerjisi tüketicilerinin enerji şirketine toptan eşya fiyatıyla sattığı ilk gereksinimini içermemek üzere değiştirildi, ancak daha yüksek bir perakende fiyatla geri satın aldı; Maddi teşvik eksikliği konut güneş montajları üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Maddi desteğin eksikliğine ek olarak, Indiana, California gibi güneş enerjisinin popüler olduğu birçok devlete kıyısı olmayan güneş saatlerine sahip değildir. Sınırlı pik saatleri ve düşük net ölçme parası kazancı, ev sahiplerinin sistemlerinde yatırımdan pozitif bir getiri elde etmeden önceki süreyi uzatır. Sakinlerin yine de federal mali teşviklerden tam olarak yararlanabilmelerine rağmen, güneş sistemlerinin maliyetinden yararlanacak bir ROI görme ihtimali düşüktür.

 

Kurulumcular evlerde güneş enerjisi sistemlerini kurmaya devam edebilir, ancak faturanın geçişinden önce yaptıkları müşterilerin sıklığını alması pek muhtemel değildir. Indiana Dağıtımlı Enerji İttifakı ve benzer düşünen gruplar, faturanın geçilmesini ve Indiana nın önceki ve daha faydalı net ölçüm yasalarına ters düşmesini sağlamak için çalışabilirler. Ne olursa olsun, geri getirme mücadelesi uzun sürecek ve güneş tesisatları bu süre zarfında azalacak. Indiana sakinleri ve kurucuları, yatırım getirilerini arttırmak ve güneş enerjisi satışlarını teşvik etmek için federal ve eyalet düzeyindeki diğer güneş enerjisinden tam olarak yararlanmaya teşvik edilir. Halen uygulanmakta olan devlet teşvikleri arasında, güneş enerjili tavan deliklerini veya fanları kapsayan Enerji Tasarruf Vergisi Kredisi, emek ve malzemeler için ödenen tutardan yarısı kadar veya 1.000 doları kapsıyor. Vergi kredisi alabilmek için ev sahiplerinin kurulum tarihini ve tüm masrafların kanıtını sağlamaları gerekecek. Ev sahiplerinin ayrıca, net ölçüm kullanım oranları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için yerel elektrik şirketlerine başvurmaları önerilir. Ayrıca, ev sahipleri ve ticari işletmelerin uygun olabileceği bir dizi ülke indirimi programı bulunmaktadır. Bununla birlikte, bunun net ölçme teşviği çok kârlı olduğunu ve yasanın değiştirilmesinin ilerlemesine uyacağından emin olacağız.

 

Indiana nın güneş enerjisi piyasasında hâlâ geniş bir potansiyel var, ev güneş sistemi kurulumları 2014 boyunca günümüze kademeli olarak artmaya başladı. Aynı şekilde, güneş sektöründeki işler de artmaya başladı; Senato Bill 309 un Indiana nın güneş enerjisi pazarının büyümesini tamamıyla durdurmayacağı, bunun yerine endüstriyi genel olarak dublör alacağı büyük olasılıkla mümkündür.

www.enerjihaber.com

03.03.2017

 

 
 SON 15 HABER
Solarex İstanbul | Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı 2018 ...
Türkiye’nin ilk yüzer güneş enerji santralı, Yüzen Enerji ...
Kayseri Şeker Güneş Enerji Santrali Yatırımlarına Devam Ediyor ...
Güneş Enerjili Telefon Şarjı & Wi-Fi ...
Türk yatırımcılara çağrı, Türkiye gelsin burada bir şehir verelim hemen elektriğini üretmeye başlasın ...
Elektrik üretimi ekimde yüzde 7,4 arttı ...
BP güneş yatırımlarına Lightsource ile geri dönüyor ...
Güneş Enerjili Aşı / İlaç Dolabı ve Takibi ...
Türkiye nin GES gücü artıyor ...
En büyük çatı üstü ince film GES i Türkiye de ...
Rüzgar ve güneş enerjisinin bir arada kullanılacağı  hibrit enerji santrali için ...

Güneş enerjili akıllı pencereler enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayabilir ...

Fransa rüzgarda 12 GW ı, güneşte 7,5 GW ı aştı ...
OSB LERE GÜNEŞ DOĞDU ...
Elektrikli araç şarj istasyonu kurmak için lisans gerekmeyecek ...
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler & Hizmetler
Danışmanlık
Mühendislik
Proje Geliştirme
Uygulama
İşletme - Bakım
Genel Bilgiler
SSS / Sıkça Sorulan Sorular
Dosya / Makale / Sunum
PV Fabrikası Yatırım Danışmanlığı
Hangi Panel / Teknoloji Seçimi
Feed in Tariff / FIT nedir ?
Emisyon Ticareti - Karbon Borsası
1 MW altı Keşif ve Proje Geliştirme
Yasal Uyarı
Linkler
İletişim
 
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: