Japonya, Güneş Teşvikleri Sayesinde Panasonic Şirketinin Üretimleri Arttı ...
 
 

 

Japonya, Güneş Teşvikleri Sayesinde Panasonic Şirketinin Üretimleri Arttı

Japonya nın konut güneşini cesaretlendirici bir programa destek vermesi Panasonic Corp. un ev enerji depolama sistemleri pazarının hız kazanacağını umuyor.

 

2019 da, çatıdaki panellerden pazardan yüksek oranda akan güneş enerjisini geri satın almak için tasarlanan bir program, daha cazip hale gelmeye başlayacak ve potansiyel olarak ellerinde aşırı güç ile anlaşan ev sahiplerini terk edecektir. Osaka merkezli Panasonic, güneş panelleri ile birlikte enerji depolama sistemlerinin kurulumunun sonuç olarak yükselişe geçeceğini öngörüyor.

 

Panasonic, 2012 yılından bu yana bir batarya ve bir invertör içeren konut tipi enerji depolama sistemleri satıyor. Nisan ayında mevcut dördüncü büyüklüğündeki yeni bir model sunmaya başlayacak ve aynı zamanda daha az parça kullanarak dış duvara asılabilecek ve kurulacak.

 

Panasonic in Eco Solutions ünitesindeki iş planlama ve geliştirme departmanından sorumlu Ryo Matsumoto, "Teşvikler tükendikten sonra, enerji şirketlerine satmak yerine, evdeki güneş panellerinden üretilen elektriği tüketmeyi tercih eden insanlara güveniyoruz. 2019 u bir dönüm noktası olarak görüyoruz" dedi.

 

Panasonic, güneş panelleri ve lityum-iyon pil üreten bir elektronik şirketi olan bilgilere göre, invertörlü ve 5.6 kWh lık bir hafıza pilli yeni modeli 1.69 milyon yen (15.000 $) satacak. Ella Musk liderliğindeki elektrikli otomobil üreticisi ve yenilenebilir enerji şirketi Tesla A.Ş., şirket web sitesine göre 87 kilo için 14 kilovat bir Powerwall depolama sistemi sunuyor. Tesla, bu yılın başlarında Nevada daki Gigafactory de Panasonic ile enerji depolaması için pillerin seri üretime başladı.

 

Kasım 2009 da Japon hükümeti fotovoltaik enerjiyi teşvik etmek için çatıdaki güneş enerjisinden fazla piyasa oranlarına sahip bir enerji satın almak için bir program başlattı. Kamu hizmetleri, konut çatılarının güneş enerjisini 10 yıl boyunca 48 yen / kWh de satın aldı.

 

2011 Fukushima nükleer felaketinin ardından, hükümet temiz enerji için daha geniş bir teşvik programı başlattı. Günümüzde konut güneşleri için fiyatlar 31 yen gibi düşükken, büyük projeler için güneş enerjisi fiyatları ise 24 yen.

 

Teşvikler, 2009 yılında 2.7 GW olan ve 2016 yılında yaklaşık 11 GW a yükselen kümülatif kapasiteye sahip Japonya nın konut güneşini genişletti. Buna göre, Bloomberg New Energy Finance in verileri.

 

Japonya Fotovoltaik Enerjisi Birliği sözcüsü Takashi Hokiyama, 2019 yılından başlayarak teşviklerin sona erme tarihinin iş fırsatları sunması bekleniyor. "Japon güneş şirketleri sadece güneş panelleri ile değil, aynı zamanda diğer ürünler de üretiyor" dedi.

 

Japon güneş paneli üreticileri, örneğin Kyocera Corp. ve Sharp Corp. da enerji depolama sistemleri sunuyor.

 

Yine de, satılan birim sayısı azdır. Şirkete göre, Panasonic in güneş panellerini kuran müşterilerin yaklaşık yüzde 10 u depolama sistemleri ekliyor.

 

Panasonic, Mart 2018 e kadar biten 5.6 kWh lik depolama sisteminin 5.000 adetini, 31 Martta biten yıl için satmayı planladığı benzer sistemlerin yaklaşık iki katı kadar satmayı hedefliyor. Matsumoto, depremler ve tayfunlar tarafından sıkça vurulan bir ülkede afete hazırlık durumunu artırmak için tüketiciler enerji depolama alanıyla giderek daha fazla ilgileniyor.

 

2019 da, çatıdaki panellerden pazardan yüksek oranda akan güneş enerjisini geri satın almak için tasarlanan bir program, daha cazip hale gelmeye başlayacak ve potansiyel olarak ellerinde aşırı güç ile anlaşan ev sahiplerini terk edecektir. Osaka merkezli Panasonic, güneş panelleri ile birlikte enerji depolama sistemlerinin kurulumunun sonuç olarak yükselişe geçeceğini öngörüyor. Panasonic, 2012 yılından bu yana bir batarya ve bir invertör içeren konut tipi enerji depolama sistemleri satıyor. Nisan ayında mevcut dördüncü büyüklüğündeki yeni bir model sunmaya başlayacak ve aynı zamanda dış duvara asılabilecek ve kurulacak Daha az parça kullanarak. Panasonic in Eco Solutions ünitesindeki iş planlama ve geliştirme departmanından sorumlu Ryo Matsumoto, "Teşvikler tükendikten sonra, enerji şirketlerine satmak yerine, evdeki güneş panellerinden üretilen elektriği tüketmeyi tercih eden insanlara güveniyoruz" dedi.

 

"2019 u bir dönüm noktası olarak görüyoruz."

Panasonic, güneş panelleri ve lityum-iyon pil üreten bir elektronik şirketi olan bilgilere göre, invertörlü ve 5.6 kWh lık bir hafıza pilli yeni modeli 1.69 milyon yen (15.000 $) satacak. Ella Musk liderliğindeki elektrikli otomobil üreticisi ve yenilenebilir enerji şirketi Tesla A.Ş., şirket web sitesine göre 87 kilo için 14 kilovat bir Powerwall depolama sistemi sunuyor. Tesla, bu yılın başlarında Nevada daki Gigafactory de Panasonic ile enerji depolaması için pillerin seri üretime başladı.

www.enerjihaber.com

28.02.2017

 

 
 SON 15 HABER
Mültecilere özel, dünyanın en büyük güneş enerji santrali ...
Yabancı yatırımcılar rüzgar enerjisi teşviklerinden memnun ...
Ürdün sığınmacı kampında dünyanın en büyük güneş enerjisi parkı açıldı ...
Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı EIF yarın Ankarada başlayacak
Öz Tüketim, Enerji Depolama, Çatı Pazarı, Victron Energy ...

Mutlu Akü Fransa da gelişmiş akülerini tanıttı ...

Güneş Enerjisinde Konya 4. Sırada ...
IEFFA: Güneşe ve rüzgara yatırım yapan kazanacak ...

Yenilenebilir enerji kapasitesi 2022 ye kadar yüzde 43 artacak ...

Niğde ye kurulacak GES güneş enerji santrali ...
Türkiye den ablukadaki Gazze ye dev enerji desteği ...
Rusya Fas ta enerji yatırımı yapmaya hazır ...
Güneş enerjisiyle çalışan sulama makineleri Şanlıurfada hayata geçiriliyor ...
Türkiye güneş enerjisinde Avrupa üçüncüsü oldu ...
Yerli Rüzgar Enerjisini Kanatlandıracak Belge Çıkıyor ...
 
 
 
Anasayfa
Hakkımızda
Ürünler & Hizmetler
Danışmanlık
Mühendislik
Proje Geliştirme
Uygulama
İşletme - Bakım
Genel Bilgiler
SSS / Sıkça Sorulan Sorular
Dosya / Makale / Sunum
PV Fabrikası Yatırım Danışmanlığı
Hangi Panel / Teknoloji Seçimi
Feed in Tariff / FIT nedir ?
Emisyon Ticareti - Karbon Borsası
1 MW altı Keşif ve Proje Geliştirme
Yasal Uyarı
Linkler
İletişim
 
 
 
Mail listemize kaydolun.
Ad Soyad:
Email: